Контакт

Актуелно

Економија2 часа

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад донесе одлука со која се врши зголемување...

Свет3 часа

Европската Унија го усвои 14-тиот пакет-санкции против Русија

Европската унија го усвои 14-тиот пакет-санкции против Русија поради нејзината војна против Украина, која почна во февруари 2022 година, објави...

Македонија4 часа

На Табановце зголемена фреквенција на возила, се чека до половина час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...

Македонија5 часа

Мисајловски ја презеде функцијата министер за одбрана: реформските процеси ќе бидат на врвот на агендата

Денеска, во Министерството за одбрана се одржа церемонија, на која Владо Мисајловски ја презеде функцијата министер за одбрана од досегашниот...

Македонија8 часа

Прекин на вода од Студенчица, опфатени се населените места

Прекин на вода во населените места, кои се снабдуваат со вода од регионалниот водоснабдителен систем Студенчица, поради дефект на територијата...