Контакт

Актуелно

Свет12 часа

Откриена корозија во резервоарите со пречистена радиоактивна вода во Фукушима

Откриена е корозија во внатрешноста на резервоарите што се користат за складирање на пречистена радиоактивна вода во јапонската нуклеарна централа...

Регион15 часа

Пожар во Атина: Се запали станбена зграда, пет противпожарни возила на лице место

Пожар избувна на високо приземје на станбена зграда во атинската населба Ризуполи. Како што јави грчкиот јавен сервис ЕРТ, на...

Свет19 часа

Бројот на палестинските жртви во Појасот Газа надмина 34.000

Најмалку 34.049 Палестинци се убиени во израелската воена офанзива во Појасот Газа од 7 октомври, соопшти Министерството за здравство на...

Свет21 час

Големи експлозии во база на проиранската милиција во Ирак

Проиранската милиција ПМФ (Сили за народна мобилизација) објави дека во текот на ноќта се случила голема експлозија во нивната воена...

Култура21 час

Филмот на Цветановски со награда за најдобар филм во Калифорнија

„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски ја доби наградата за најдобар долгометражен филм на „Риверсајд Филм фестивал“ во Калифорнија, САД....