Контакт

Актуелно

Македонија1 час

„Еширихија Коли“ се појави кај фонтаната во парк: „Сакаме да ја подигнеме свеста дека во Скопје нема јавни тоалети“

Во утринските часови во градскиот парк кај фонтаната ,,Лотос” имаше уште една од повеќето предвидени герили акции од уметникот Озбек...

Свет2 часа

Путин: Силите за специјални операции се способни да ги бранат руските интереси каде било во светот

Рускиот претседател Владимир Путин истакна дека Русија ќе продолжи да ги зајакнува силите за специјални операции и да ги опремува...

Црна хроника2 часа

Казни за 135 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Сервисни информации4 часа

Без струја делови од неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат: Од 09:00 до 13:00 часот, дел од ул.Црвена...

Сервисни информации4 часа

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до...