Контакт

Актуелно

Спорт60 минути

Почина легендарниот тренер Мирослав Ќиро Блажевиќ

Почина Мирослав Ќиро Блажевиќ, легендарниот хрватски селектор и поранешен селектор на фудбалската репрезентација на Хрватска. Тој ја загуби долгата борба...

Македонија1 час

Нов обид да ѝ се суди на кумановката Филиповиќ која го прегази дедото во Скопје

Нов обид да започне судењето за од сообраќајката на мостот „Гоце Делчев“ каде загина 76-годшниот Слободан Ангеловски, ќе има денеска...

Македонија1 час

Без вода делови на Карпош

Поради технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа денеска без водоснабдување од 09,00 часот ќе бидат корисниците од о. Карпош, од...

Македонија2 часа

Без струја повеќе делови на Скопје

Поради технички интервенции во електро дистрибутивната мрежа денеска без електрична енергија ќе останат следните корисници: · Од 11,00 до 12,00ч....

Македонија2 часа

Сончево и студено време, утринските температури под нулата

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец....