Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Кипар ги укинува ограничувањата и ги очекува првите туристи

Кипарската влада три недели порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата затоа што стапката на инфекција со вирусот...

Спорт3 часа

Надал: При вакви услови не би патувал на Флешинг медоуз

Рафаел Надал вели дека доколку условите се такви како во моментот, тој не би патувал на САД опен на Флешинг...

Црна хроника4 часа

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, вчера, во 23.40 часот, пријавила во полиција дека во неколку наврати...

Општество5 часа

Филипче: Денеска стигнаа и преостанатите 8 респираторни машини, добивме вкупно 20 од ЕУ

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на национален координатор за странска помош во земјава, заедно...

Политика6 часа

Филиповска-Грашкоска: Инспекторите извршиле 12.799 контроли, уредбите и протоколите мора да се почитуваат или следи соодветна санкција

Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат имаат реализирано најголем број, односно 11.504 контроли, што е и разбирливо, ако се земе  предвид...