Контакт

Актуелно

Економија11 часа

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Регулаторната комисија за енергетика, донесе oдлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за...

Свет11 часа

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: ќе се олесни вработувањето лица од трети земји во Унијата

Советот на ЕУ денеска го усогласи својот став за предлогот за формирање база на таленти на ЕУ за да се...

Регион13 часа

(Видео) Потресни сцени од погребот на 11-годишното девојче убиено во Грција

11-годишното девојче, кое беше брутално убиено во Грција, вчера беше погребано во родното село, а сцените од погребот се срцепарателни....

Црна хроника13 часа

„Ситроен“ удрил во паркирани возила во Тетово: повредени возачот и сопатникот

Утрово во 07.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница на ул.„Илинденска“ со ул.„Киро Ристоски Дрнц“ во Тетово,...

Свет13 часа

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на подморницата Титан: „Сè е измислено“

Во јуни минатата година, во имплозијата на приватната подморница „Титан“, која се спушташе кон потонатиот брод „Титаник“, загинаа сите пет...