Контакт

Актуелно

Економија14 минути

СДСМ: Со Мој ДДВ се враќаат 3 милиони евра

Преку мерката МојДДВ, 15 отсто од данокот на додадена вредност, кој го плаќаат граѓаните, се враќа назад, во нивниот буџет....

Македонија30 минути

Облачно време со врнежи од дожд

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно...

Култура12 часа

Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

Актерот Дени Ајело, кој имапе номинација за Оскар за најдобра споредна улога во филмот „Направи вистинска работа“, почина на 86...

Спорт13 часа

Лука Модриќ – од чување кози на планина до супер-луксузен дом во Мадрид (галерија)

Лука Модриќ по седум години престој во Мадрид реши да се поднови со нов супер-луксузен дом во предградието Ла Моралеха...

Свет13 часа

САД и Кина ја договорија првата фаза од трговскиот договор

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД со Кина ја договориле првата фаза од трговскиот договор, според која Вашингтон ќе...