Контакт

Актуелно

Европа43 минути

Столтенберг: ЕУ не е во состојба да ја брани Европа, затоа тука е НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг предупреди дека ЕУ не може сама, без НАТО, да ја одбрани Европа. Тој тоа...

Свет4 часа

Момчето на Каролин Флек: Моето срце е скршено, имавме нешто посебно

Момчето на Каролин Флек изјави дека тие имале нешто посебно, оддавајќи и` последна почит на поранешната водителка на „Лав Ајланд“,...

Култура4 часа

„Златна рамка“ доделена за најдобар филмски автор, филмски актер и филмски работник

Вчеравечер во МКЦ во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија се одржа церемонијата за доделување на „Златна рамка“...

Македонија5 часа

До 24 март МВР треба да утврди механизам за издавање пасоши

Владатa доцна синоќа на седница ја разгледа и усвои Информацијата во врска со актуелната состојба и проблемот со издавање на...

Спорт5 часа

Ол-стар МВП наградата ќе го носи името на Коби Брајант

Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер потврди дека МВП наградата на Ол-стар натпреварот постојано ќе го носи името на легендата...