Контакт

Актуелно

Црна хроника3 часа

Истрага и предлог за притвор против осомничениот за убиството во Шуто Оризари

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осомничениот кој вчера во семејна...

Свет3 часа

Во Нотр Дам се одржа првата миса по пожарот

Вo париската катедрала Нотр Дам денескабеше одржана првата миса по пожарот на 15 април. Два месеци по ужасниот пожар, парискиот...

Свет4 часа

Првата жена астронаут ќе зачекори на Месечината до 2024

Една од 12-те жени астронаути во НАСА ќе биде првата која ќе зачекори на Месечината до 2024 година, до кога...

Регион4 часа

Вучиќ: Нема да има насилно преземање на власта

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека нема поважни работи од тоа земјата да се обнови, да му се помогне на...

Свет7 часа

Акробатски авион падна во река во Полска, загина пилотот

Пилот на мал акробатски авион загина откако леталото се урна во реката Вислу, објави полското радио „Радио Зет њуз“. Радио...