Контакт

Актуелно

Економија2 часа

Продажбата на нови куќи во САД опадна за 12,8 проценти

Продажбата на нови куќи и станови во Соединетите американски држави (САД) во јули падна за 12,8 проценти, што е еден...

Соопштенија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ:Записникот од исказот на сведок во ,,Рекет” потврдува дека Заев ја попречувал истрагата

Зоран Заев е повторно фатен во криминал. Секој ден се повеќе се гледа неговата улога во рекет. Со секој изминат...

Спорт3 часа

Зидан бара трпение и поддршка од навивачите на Реал

Реал Мадрид повторно не успеаја да победат, откако Реал Валјадолид во финишот на мечот извлече поен на „Сантијаго Бернабеу“ (1:1),...

Култура4 часа

Концерт на Дуња Иванова на Врбјанска Чука во Пелагонија

Со почеток во 18.30 часот, на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука во Пелагонија, пијанистката Дуња Иванова ќе одржи концерт со делата...

Македонија4 часа

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен...