Контакт

Актуелно

Забава7 часа

Најголема и најсилна Супермесечина го осветли небото

Жителите на Балканот, како и другите делови на светот, вечерва можеа да уживаат во неверојатната сцена која може да се...

Македонија8 часа

Заев и Саливан телефонски разговараа за договорот од Преспа и напредокот кон НАТО

Премиерот Зоран Заев, денеска, оствари телефонски разговор со заменик-државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Џон Саливан. Заев во разговорот ја...

Македонија11 час

(Видео) Тачи: Кандидат од власта би бил прифатлив за ДПА

„За ДПА, прифатлив кандидат за претседател би бил доколку доаѓа од Владата, со цел да се нормализира состојбата во државата“,...

Македонија12 часа

(Видео) Гаши: Натпартиски кандидат е поприфатлив за нас

„Натпартиска личност со интегритет отколку партиски член е поприфатлив профил на претседателски кандидат за Беса алтернатива“, изјави Африм Гаши по...

Крвав четврток12 часа

Ќосето: Бевме принудени да одиме на протести, сè до 27 април мислев дека тоа е во ред

„На 27 бев на работа во Велес, бев вработен во ЈП ‘Водовод’ како инкасант. Ние вработените од администрацијата две години...