Контакт

Актуелно

Регион36 минути

Детали за апсењето на Србинот во Јариње оти тргнал на погреб кај убиен во Бањска

Лазар Ј. од Звечан денеска е уапсен од косовската полиција во Јариње, додека со семејството, пријателите и сонародниците тргнал на...

Црна хроника49 минути

Прилепчанка добила тешки телесни повреди откако паднала во автобус

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница...

Црна хроника54 минути

Прво во Дебар Маало, а потоа во Градскиот парк, полицијата уапси неколку лица: им нашле марихуана, таблетки, дробилка

Полицијата синоќа во скопски Центар уапсила неколку лица откако кај нив била најдена дрога. Прво околу 21 часот, во Дебар...

Македонија54 минути

Отворена изложбата „Лица на револуцијата“ на необјавени портрети од македонски револуционери

Патувачка изложба на необјавени фотографии од македонски револуционери на Диме Ратајкоски и Душко Апостолоски беше отворена вчера во МАНУ. Изложбата...

Црна хроника2 часа

Албанец под истрага за тешка сообраќајна несреќа кај Кавадарци

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанин на Република Албанија со привремен престој во Кавадарци,...