Контакт

Актуелно

Црна хроника1 минута

Кај тетовец измерени 2,89 промили алкохол во крвта

Полициски службеници на СВР Тетово во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот, на поширокото полошко...

Европа28 минути

Белорусија: Западот ја сноси вината за конфликтот во Украина

Колективниот Запад ја сноси вината за конфликтот во Украина, изјави белорускиот министер за надворешни работи Владимир Макеј, говорејќи на седницата...

Црна хроника2 часа

Казни за 165 возачи во Скопје, 52 за брзо возење

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 165 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 52 санкции,...

Македонија2 часа

СДСМ: Арсовска само потврди, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своите јавни настапи посочи дека Христијан Мицкоски имал детали кои не би смеел...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: МЗШВ не кажува дали има трајно уништени документи од архивата – дали прикриваат нечиј криминал

Министерството за земјоделство водостопанство и шумарство премолчи и пак не кажа колкав дел од архивата е достапен после наводниот хакерски...