Контакт

Актуелно

Свет38 минути

На милион деца во Лондон ќе им биде понудена вакцина против детска парализа

На околу еден милион деца под 10-годишна возраст во Лондон ќе им биде понудена итна вакцина против детска парализа, откако...

Македонија1 час

Арсовски: Во Скопје сум, да не ме мислат од СДСМ, сликата е од поодамна

Гледам ме споменуваат СДСМ на прес-конференции дека сум на одмор во моментов, да не ме мислат, не сум на одмор,...

Македонија4 часа

(Видео) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо, освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи...

Македонија4 часа

(Видео) Петрушевски: Новиот документ од Бугарија со понижувања за Македонија е резултатот на измеќарскиот менталитет на Владата на Ковачевски

Бугарија најавува нови пишани документи со нови обврски за Македонија, а Ковачевски мува не го лази. Ковачевски никаде го нема...

Свет5 часа

(Видео) Голем пожар во руско пристаниште на Азовското Море

Огромен пожар во руско пристаниште на Азовското Море. Видеата на социјалните мрежи, геолоцирани од Си-ен-ен, покажуваат густ, темен чад како...