Контакт

Актуелно

Свет9 минути

Јута донесе закон според кој полигамијата е прекршок, а не кривично дело

Сенатот на американската сојузна држава Јута едногласно одлучи полигамијата да не биде кривично дело туку прекршок, објави Би-би-си. Според досегашниот...

Свет45 минути

Опаѓа бројот на новозаболени од коронавирус во Кина

Кина објави дека опаѓа бројот на нови случаи на коронавирус во земјата, но смртните случаи продолжуваат да бележат пораст. Националната...

Македонија1 час

Дождливо и ветровито со температура до 10 степени

Претпладне во поголем дел од земјава ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во попладневните часови врнежите...

Спорт14 часа

Новак: Знам дека сум само трет по популарноста во светскиот тенис

И покрај тоа што е светски рекет број 1 и според самата АТП, тенисер на изминатата деценија, Новак Ѓоковиќ признава...

Македонија14 часа

Димитров: Добрите вести од Шпанија се реалност во март

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес престојува во работна посета на Кралството Шпанија, на покана на Аранча Гонзалес Лаја,...