Контакт

Актуелно

Црна хроника2 минути

Ловна пушка и куршуми пронајдени во куќа во кавадаречко

Ловна пушка и куршуми биле пронајдени во куќа во кавадаречко. Сопственикот бил приведен и против него е поднесена кривична пријава....

Економија12 минути

„Ер Србија“ ги обнови летовите до Њујорк

Српската национална авиокомпанија „Ер Србија“ денеска ќе ги обнови комерцијалните патнички летови за Њујорк. Авионот на „Ер Србија“ од белградскиот...

Македонија2 часа

Град Скопје изврши дезинфекција на кејот на Вардар

Екипите на Град Скопје и екипите на Противпожарната бригада на Скопје денеска повторно спроведоа акција за миење и дезинфекција на...

Црна хроника2 часа

Жител на Новаци пронашол граната во својот двор

Жител на Општина Новаци пронашол граната во неговиот дом. Според информациите на МВР, вчера во 11 часот во Полициското одделение...

Македонија4 часа

МВР: За 24 часа на 722 лица им се издадени решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 722 лица им се издадени решенија за изолација, а 185...