Контакт

Актуелно

Економија4 минути

„Ер Србија“ ги обнови летовите до Њујорк

Српската национална авиокомпанија „Ер Србија“ денеска ќе ги обнови комерцијалните патнички летови за Њујорк. Авионот на „Ер Србија“ од белградскиот...

Македонија2 часа

Град Скопје изврши дезинфекција на кејот на Вардар

Екипите на Град Скопје и екипите на Противпожарната бригада на Скопје денеска повторно спроведоа акција за миење и дезинфекција на...

Црна хроника2 часа

Жител на Новаци пронашол граната во својот двор

Жител на Општина Новаци пронашол граната во неговиот дом. Според информациите на МВР, вчера во 11 часот во Полициското одделение...

Македонија4 часа

МВР: За 24 часа на 722 лица им се издадени решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 722 лица им се издадени решенија за изолација, а 185...

Македонија4 часа

Променливо облачно време со локален дожд

Од изутрина ќе има повремен дожд. Преку денот ќе биде променливо облачно со повремено засилен јужен ветер. На места ќе...