Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Жител на Новаци пронашол граната во својот двор

Жител на Општина Новаци пронашол граната во неговиот дом. Според информациите на МВР, вчера во 11 часот во Полициското одделение...

Македонија3 часа

МВР: За 24 часа на 722 лица им се издадени решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 722 лица им се издадени решенија за изолација, а 185...

Македонија3 часа

Променливо облачно време со локален дожд

Од изутрина ќе има повремен дожд. Преку денот ќе биде променливо облачно со повремено засилен јужен ветер. На места ќе...

Свет3 часа

Версај ги отвора вратите за посетители

Версај, еден од најпосетуваните замоци во светот, се отвора денес по повеќе од 82 дена карантин, кој нанесе огромна економска...

Македонија4 часа

Викендов зголемено полициско присуство на терен

Во текот на викендов ќе биде зголемен бројот на припадниците на министерството за внатрешни работи на терен, особено во градовите...