Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, вчера, во 23.40 часот, пријавила во полиција дека во неколку наврати...

Општество3 часа

Филипче: Денеска стигнаа и преостанатите 8 респираторни машини, добивме вкупно 20 од ЕУ

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на национален координатор за странска помош во земјава, заедно...

Политика4 часа

Филиповска-Грашкоска: Инспекторите извршиле 12.799 контроли, уредбите и протоколите мора да се почитуваат или следи соодветна санкција

Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат имаат реализирано најголем број, односно 11.504 контроли, што е и разбирливо, ако се земе  предвид...

Свет4 часа

(Видео) Огромно свлечиште однесе неколку домови во море во Норвешка

Свлечиште во северниот дел на Норвешка зафати осум куќи и ги одвлече во морето, а еден локален жител го снимил...

Регион4 часа

Во Хрватска еден нов случај на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска е потврден еден нов случај на коронавирус. Од вкупно потврдени 2.247 случаи, закрепнале 2.105...