Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Спасовски – Палмер: Реформите најавуваат позитивна и скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, на маргините на самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон,...

Свет4 часа

СЗО против шпекулациите: Лукот не помага против коронавирусoт

Светската здравствена организација (СЗО) тргна во борба против шпекулациите, полувистините и дезинформациите поврзани со коронавирусот. Под мотото „Myth busters“ на...

Македонија5 часа

Нема информации за заразени Македонци со коронавирусот во Италија

До овој момент нема информација за наши граѓани кои се заболени од коронавирусот во Италија, соопшти Министерството за надворешни работи...

Европа6 часа

ЕУ издвојува 230 милиони евра за борба против коронавирусот

Европската Унија вети 230 милиони евра со цел да помогне во борбата против епидемијата на коровирус во време кога земја...

Црна хроника6 часа

Косовец внел кокаин во затворот Идризово додека бил во посета

Основното јавно обвинителство Скопје  поднесе обвинение до Основниот кривичен суд Скопје против косовски државјанин кој се товари дека при посета...