Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Облачно со дожд, а на планините снег

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има...

Свет11 час

Во Турција забрането излегување за помлади од 20 години

Во Турција, на полноќ стапува на сила забраната за излегување на улица за млади под 20 години, како дел од...

Свет12 часа

(Видео) Робот на улиците во Тунис проверува зошто луѓето не се дома во текот на пандемијата

Властите во Тунис ангажираа полициски робот на улиците за да го осигураат придржувањето до заштитните мерки за време на пандемијата...

Македонија16 часа

Полицискиот час нема да важи за оние кои помагаат на неподвижни и лица со деменција

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни...

Европа18 часа

Раздвижен ден на италијански пазар и покрај строгите мерки поради коронавирусот

На почетокот на март, кога состојбата со коронавирусот во Италија стана многу тешка, премиерот Џузепе Конте воведе карантин во земјата....