Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Полициски час во Лос Анџелес, Чикаго и Вашингтон

По бранот протести во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој поради бритална полициска сила почина за време на...

Македонија26 минути

Петок неработен ден за православните христијани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98...

Македонија45 минути

АВМУ нема да работи со странки – комуникација по електронски пат и телефонски

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, согласно Препораката на Владата доколку е возможно да се организира работа од дома,...

Македонија1 час

Променливо облачно со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Можна е и ретка појава...

Регион12 часа

Косово покрена нова трговска војна со Србија

Косовската влада го забрани увозот на стоки од Србија, доколку во документите не стои „Република Косово“, објави Приштина во неделата,...