Контакт

Актуелно

Регион33 минути

Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...

Црна хроника35 минути

Приведени тројца малолетници кои украле златни ланчиња

Полицијата приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“. „На 22 септември,...

Европа39 минути

Конте ќе предложи вонредната состојба да трае до крајот на јануари

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека ќе му предложи на парламентот да ја продолжи вонредната состојба до крајот на јануари...

Регион1 час

Границите со Грција остануваат затворени до 12 октомври

Грција ја продолжи забраната за патување државјани на трети земји до 12 октомври, пренесува МИА. Ограничувањата на копнените граници се...

Спорт2 часа

Левандовски е играч на годината во Европа

Роберт Левандовски вечерва ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во Европа за изминатата сезона. Полскиот репрезентативец со Баерн ја освои...