Контакт

Актуелно

Македонија5 часа

Мицкоски: Ќе почнеме со ветинг од политичарите зошто не се сите исти, има и чесни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава...

Македонија6 часа

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Коалицијата на Алијансата за Албанците и Алтернативата и кандидатите за пратеници од Шестата изборна единица, денес престојуваа во населбите на...

Македонија6 часа

Али Ахмети: На вистинските наследници на Гоце Делчев не им пречи Албанец премиер

Денес, претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, заедно со првиот албански кандидат за премиер, Насер Зибери, во рамките...

Македонија7 часа

Спасовски од Гази Баба: „Космос“, кој го рушеа, воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување...

Македонија8 часа

Мицкоски: На 15 јули доаѓаат обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати на собирот во Сопиште, од каде што порача дека граѓаните мора да знаат...