Контакт

Актуелно

Европа4 минути

Работник од Кина дошол во Германија и го заразил колегата со коронавирус

Германскиот добавувач на авто-делови „Вебасто“ соопшти денеска дека еден работник е заразен со коронавирус, откако седиштето на компанијата во Штокдорф,...

Европа1 час

Кина бара извинување од дански весник за карикатурата на вирусот

Кинеската амбасада во Копенхаген побара од данскиот весник „Јиландс постен“ да се извини за карикатурата на новиот вирус, која сметаат дека...

Свет2 часа

Сведочеше една од жртвите на Харви Вајнстин: Ме силуваше во неговиот стан во Њујорк

Една од двете жртви во судењето на Харви Вајнстин на денешното рочиште рекла дека холивудскиот продуцент сексуално ја злоупотребувал во...

Европа3 часа

Скандал во Германија: Реномиран неделник го припишa ослободувањето на Аушвиц на американската војска

Германскиот весник „Шпигел“ погрешно објави на социјалните мрежи дека американската војска го ослободила концентрацискиот логор „Аушвиц“. Во постот што го...

Регион3 часа

Вучиќ свика вонреден состанок поради влошени состојби во регионот

Во Белград се одржува итна средба, свикана од српскиот претседател Александар Вучиќ, поради, како што било наведено, влошената состојба во...