Контакт

Актуелно

Регион12 часа

Вучиќ го отвори за сообраќај јужниот крак на Коридорот 10

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, попладнево пристигна во Грделица, на локацијата Косина 2, на последната и најсложена делница од автопатот на...

Hitech13 часа

(Видео) Германска компанија сака да лансира летачко такси во 2025 година

Германската стартап компанија „Лилиум“, со седиште во Минхен, претстави прототип од летачко такси со пет седишта. „Лилиум Џет“, кој претходно...

Hitech15 часа

Роботите новинари смислуваат сѐ подобри наслови

Сложениот процес на пишување наслови за новинаркски статии, за вештачката интелигенција од американската компанија „Прајмер“ претставува сè помал проблем. Имено,...

Македонија18 часа

„Скопје цвета“ – отворен шестиот цветен фестивал

Љубителите на цвеќето денеска и утре ќе имаат можност да купат цвеќиња и цветни аранжмани, да добијат корисни совети, да...

Македонија18 часа

Пендаровски ѝ посака успех на Тамара: Само напред девојко, земјата се гордее

Претседателот Стево Пендаровски со својата сопруга денеска преку телефон и посакале на Тамара успех на настапот на финалето на Евровизија....