Контакт

Актуелно

Европа4 минути

(Видео) Порака за жителите од село на Тасос : Евакуирајте се избувна пожар

На жителите на едно село на северниот егејски остров Тасос им е кажано да се евакуираат, пренесуваат медиумите во регионот....

Европа2 часа

Сестрата на Ким Џонг Ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата со ковид во Северна Кореја

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал...

Македонија2 часа

На Табановце и Богородица се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...

Забава2 часа

Една од најлуксузните јахти во светот заплови во водите на Јадранот

Во пристаништето во Шибеник е забележана една од најлуксузните јахти во светот, „Кристина О“, која се изнајмува по цена од...

Македонија2 часа

Без струја неколку улици во Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, по добиеното известување „ЕВН Македонија“, ги известува граѓаните дека поради веќе закажани...