МАКФАКС

Македонија

Заев: Иванов направи државен удар – постои предизборно ветување на албанските партии како декларација

Заев: Иванов направи државен удар – постои предизборно ветување на албанските партии како декларација

Политика

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во неделното интервјуто на Канал 5 , посочи дека претседателот Иванов направил државен удар, наместо да има мирен трансфер на власта. „Нема платформи или

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

ДУИ во фотелјата на министерството за финансии – желба или илузија!?

ДУИ во фотелјата на министерството за финансии – желба или илузија!?

Политика

    Има ли шанси интегративците конечно да седнат во фотелјата на министерството за финансии?!  Одговорот на прашањето набрзо ќе го добиеме. Но, пред се зависи од коалицискиот договор. Аналитичарите,

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Утре температурите ќе бидат пониски за 8 до 10 степени

Утре температурите ќе бидат пониски за 8 до 10 степени

Сервисни информации

  МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 24 Гевгелија, Струмица, Д. Капија, 21 Штип, Виница, Прилеп, Скопје Петровец, Скопје, 20 Битола, Тетово, 19 Тополчани, 18 Кр. Паланка, Берово, Охрид, 17 Пожаране, 16 Ѓуриште, Претор,

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Беса не го поддржува Талат Џафери за кандидат за претседател на Собранието на РМ

Беса не го поддржува Талат Џафери за кандидат за претседател на Собранието на РМ

Политика

  Калкулациите, кој ќе биде предложен за кандидат за прв човек на Собранието на РМ, продолжуваат. Талат Џафери кандидат на ДУИ нема да биде поддржан од Движењето Беса. Тоа одлучи

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Груевски на Фејсбук: Влада која ја спроведува Тиранската платформа е антидржавна, нови избори и референдум за иднината на државата

Груевски на Фејсбук: Влада која ја спроведува Тиранската платформа е антидржавна, нови избори и референдум за иднината на државата

Политика

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски повторно се огласи на фејсбук. Според него „влада која ќе ја спроведува Tиранската платформа

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската платформа

Политика

  ВМРО-ДПМНЕ посочува дека СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

СДСМ: Груевски не е народот, граѓаните застанаа зад реформската Влада

СДСМ: Груевски не е народот, граѓаните застанаа зад реформската Влада

Политика

  СДСМ потсети деке 700.000 граѓани, кои и дадоа доверба на новото парламентарно мнозинство, ќе формира реформска Влада “Никола Груевски

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Законодавниот дом ја продолжува конститутивната седница – можен избор на претседател на парламентот

Законодавниот дом ја продолжува конститутивната седница – можен избор на претседател на парламентот

Политика

  Собранието на Република Македонија во понеделник ќе ја продолжи конститутивната седница на која ќе се избира претседател, заменик на

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Сервисни информации

   АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *