МАКФАКС

Спорт

По Лихтенштајн, фудбалерите сакаат победа и над Белорусија

По Лихтенштајн, фудбалерите сакаат победа и над Белорусија

Домашен

Македонската фудбалери го одработија последниот тренинг во пресрет на контролниот натпревар против Белорусија. По победата во Лихтенштајн, во репрезентацијата сите посакуваат триумф над Белорусија, кој дополнително би ја кренал самодовербата

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Манчестер Јунајтед ќе понуди 200 млн евра за Нејмар

Манчестер Јунајтед ќе понуди 200 млн евра за Нејмар

Меѓународен

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, како што пренесува каталонскиот весник Sport, бил подготвен да ја активира откупната клаузула во договорот на Нејмар која изнесува неверојатни 200 милиони евра. Истиот

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Еврокуп: Алексеј Швед МВП на сезоната

Еврокуп: Алексеј Швед МВП на сезоната

Меѓународен

Рускиот репрезентативец, играч на Химки, Алексеј Швед е прогласен за МВП во Еврокупот за сезоната 2016/2017. Второто според квалитет натпреварување во кошаркска Европа, Еврокупот, се ближи кон крајот, а во

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Турција му ги затвори вратите и му го конфискува имотот на Хакан Шукур

Турција му ги затвори вратите и му го конфискува имотот на Хакан Шукур

Меѓународен

Турција стана забранета земја за еден од најдобрите фудбалери во историјата на турскиот фудбал и херојот на нацијата од Светското првенство во 2002 година, Хакан Шукур. Легендарниот напаѓач од турските

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Надал го одигра 1.000 меч во кариерата

Надал го одигра 1.000 меч во кариерата

Популарно

Рафаел Надал е третиот од активните тенисери кој стигна до бројката од 1.000 мечеви во кариерата. Во јубилејниот меч, Шпанецот,

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Вестбрук со трипл дабл, Хјустон ја победи Оклахома

Вестбрук со трипл дабл, Хјустон ја победи Оклахома

Меѓународен

Портланд ја презеде осмата позиција на Западот од Денвер, откако славеше против Лејкерси, а Денвер загуби од Њу Орлеанс. Голден

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Холанѓаните го отпуштија Дени Блинд

Холанѓаните го отпуштија Дени Блинд

Меѓународен

Дени Блинд повеќе не е селектор на Холандија, откако челниците на националниот Сојуз му врачи отказ по поразот во Софија

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Левандовски ја продолжи гол серијата

Левандовски ја продолжи гол серијата

Меѓународен

Фаворизираните репрезентации забележаа победи во 5.коло од квалификациите за пласман на Мундијалот во Русија, во Групите Ц, Е и Ф.

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Вињалес победи во Катар

Вињалес победи во Катар

Популарно

Маверик Вињалес победи на првата трка во новата сезона во Мото ГП шампионатот, големата награда на Катар. Возачот на Јамаха

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Фленсбург блиску до пресметка со Вардар, Кјелце декласиран во Монпелје

Фленсбург блиску до пресметка со Вардар, Кјелце декласиран во Монпелје

Популарно

Ракометарите на Фленсбург се блиску до четвртфинален натпревар со Вардар во Лигата на шампионите, откако во неделата, во Белорусија го

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *