Контакт

Даниела Трпчевска

  Артикли од Даниела Трпчевска

  Актуелно

  Регион58 минути

  (Видео) Автобус полн со војници удри во камион, па се заби во куќа

  Автобус полн со војници се удри со камион, по што се заби во куќа во Ѓаково, Хрватска. Несреќата се случила...

  Македонија1 час

  Утре обилни врнежи на дожд и снег

  Утре нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег,...

  Економија2 часа

  Најскапиот дом во Америка купен за 238 милиони долари

  Основачот на фондот Citadel, милијардерот Кен Грифин,  купил пентхаус на Менхетен за околу 238 милиони долари, што е нова рекордна...

  Свет2 часа

  Трамп го одложи говорoт за состојбата на нацијата: Ќе го одржам кога ќе заврши блокадата

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјавил дека ќе го одложи годишниот говор за состојбата на нацијата, предвиден за 29 јануари, додека...

  Европа3 часа

  „Жолтите елеци“ одат на избори за ЕП

  Француското антивладино движење „жолти елеци“ најави дека ќе предложи свој кандидат на претстојните избори за Европскиот парламент. „Граѓанското движење покажа...