Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Македонија2 часа

(Видео) Каракамишева: Законот се користи за да се удомат кадрите на СЈО

„Законот е лоша имитација на оној од 2007 година, да беше реформски, ќе имавме сосема нов закон, а не лоша...

Македонија2 часа

(Видео) Фетаи предлага при изборот на обвинители да се вклучи и канцеларијата на ЕУ

Обвинителката Фатиме Фетаи предложи при изворот на обвинители за гонење организиран криминал и корупција да се вклучи и канцеларијата на...

Црна хроника3 часа

15-годишно девојче донесено во болница со прострелна рана во главата

15-годишно девојче вчера било донесено во болница со прострелна рана во главата кога претходно во семејниот дом ја пронашол брат...

Македонија4 часа

Министерството за здравство: Нема причина за паника за коронавирус во земјата

Северна Македонија ги следи препораките од Светската здравствена организација во врска со состојбата со новиот коронавирус што се појави во...

Македонија5 часа

Силјановска: Избегнувајте го новото име во текстот на законот, промената сѐ уште е болна тема за граѓаните

Професорката Гордана Силјановска-Давкова од јавната дебата за законот за Јавното обвинителство порача во текстот на законот еднаш да биде употребено...