Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија30 минути

  СДСМ: Не успеаја намерите на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати незаконската аболиција на Иванов

  „Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа ниту планот на опозициската партија да...

  Регион58 минути

  Грчката црква не попушта – нема верски обреди во случај на кремирање

  Неколку месеци откако е отворен првиот крематориум во Грција, Грчката православна црква се уште се противи на кремирањето и одбива...

  Култура2 часа

  Претставата „Бог на масакрот“ во „Театар комедија“

  НУ „Турски театар“ ќе ја изведе претставата „Бог на масакрот“ од Јасмина Реза и во режија на Билге Емин со...

  Македонија3 часа

  Без струја делови на Чаир и Сопиште

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани следните технички зафати во електросистемот на Град Скопје и без електрична енергија ќе...

  Спорт10 часа

  Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито (видео)

  Ливерпул стигна до убедлива 5:2 победа над својот лут градски ривал Евертон во таканареченото „Мерсисајд дерби“ за да продолжи со...