Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет22 минути

  За 24 часа, двајца починати од коронавирус во Италија

  Во Италија почина уште едно лице како последица од коронавирусот, јави агенцијата „Анса“. Тоа е втора жртва на вирусот во...

  Македонија2 часа

  Посебен сообраќаен режим во Скопје за Задушница

  Поради верскиот празник Задушница, викендов, 22 и 23 февруари, во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел,...

  Македонија2 часа

  Променливо облачно време со северен ветер

  Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен...

  Спорт3 часа

  Сензација во Јапонија, Зубчиќ победи во велеслалом

  Филип Зубчиќ ја забележа првата победа во кариерата со што влезе во историјата на хрватското скијање. Зубчиќ со триумфот во...

  Македонија4 часа

  Без струја делови на Гази Баба

  Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје и без електрична енергија ќе останат...