Контакт

макфакс

  Артикли од макфакс

  Најново

  Daily news1 месец

  Од есен нови правила во виенското метро: „Смрдливите“ јадења се строго забранети

  Виенските власти планираат да ги забранат „смрдливите“ јадења во возовите на подземната железница. Од септември, „смрдливите“ јадења, меѓу кои е...

  Daily news3 месеци

  СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни

  И годинава во Скопје по 6 пат се одржува „Викендот на гордоста Скопје 2018“ – СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни.  Настанот...

  Daily news3 месеци

  Димитров бара мудрост и нерви пред средбата со Коѕијас

  „Пуштајте ми ве молам мудрост и нерви“ напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот фејсбук-профил пред да отпатува...

  Daily news6 месеци

  Демонстранти во Аргентина бараа да остане во сила законот против абортус

  Неколку стотини луѓе протестираа поради нацрт-закон за укинување на забраната за абортус во Аргентина. На собирот организиран со слоган „За...

  Daily news6 месеци

  Притворен 23-годишен маж за нападот во Виена

  Австриската полиција соопшти дека притворила 23-годишен маж, осомничен за нападот со нож во Виена, при што беа повредени четири лица....