Контакт

макфакс

  Артикли од макфакс

  Актуелно

  Македонија1 час

  Филипче: Сите граѓани на Скопје над 40 години добија термини за вакцинација

  Министерот за здравство Венко Филипче во објава на социјалните мрежи вели дека сите граѓани на Скопје над 40 години добиле...

  Црна хроника2 часа

  Повеќе повредени во судир меѓу камион и патничко возило

  Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Александар Македонски“, ул.„Интернационални бригади“ и ул.„16. Македонска...

  Македонија2 часа

  Димитров за грчкиот весник „Та Неа”: Соработката е инвестиција во стабилноста

  Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров е уверен во како што вели, историското значење на Преспанскиот договор бидејќи истиот отвора...

  Црна хроника3 часа

  Затворен угостителски објект во Дебар, приведен сопственикот

  Ноќеска полицијата затворила угостителски објект од Дебар а сопственикот бил лишен од слобода бидејќи не биле почитувани времените мерки и...

  Македонија4 часа

  Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 17 пациенти, се лекуваaт вкупно 203 лица

  Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 203...