Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија8 минути

  Села: Изборите не треба да го попречуваат пописот

  Според лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, изборите не треба да бидат врзани со пописот кој треба да се...

  Македонија22 минути

  Ахмети: Нека победи најдобриот

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети, по лидерската средба изјави дека одлуката изборите да се одржат на 12 април следната година...

  Свет3 часа

  Турската војска воспостави контрола над сирискиот град Рас ал-Ајин

  Турската војска денеска воспостави контрола над сирискиот пограничен град Рас ал-Ајин, пренесуваат медиумите. Турските трупи и опозициските единици кои се...

  Црна хроника4 часа

  Ограбен таксист во Батинци

  Скопски таксист бил ограбен синоќа во скопското село Батинци. Според информациите од полицијата, настанот се случил во близина на угостителски објект...

  Европа5 часа

  Eвакуирани 4.000 луѓе во Италија поради бомба од Втората светска војна

  Италијанските власти евакуираа 4.000 луѓе од центарот на северниот град Болцано поради деактивирање на авионска бомба од Втората светска војна....