Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија8 часа

  Анета Симеска-Димоска назначена за в.д. директор на Државниот пазарен инспекторат

  На предлог на Комисија за именување, Владата ја именува Анета Симеска-Димоска за в.д. директор на Државниот пазарен инспекторат, орган во...

  Свет9 часа

  Шефот на европската дипломатија повика на прекин на огнот меѓу Израел и Палестина

  Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и...

  Македонија9 часа

  Владата ќе организира јавна расправа за законот за дивоградби

  Владата ја отвори дебатата за утврдување насоки во врска со предлог-законот за легализација на бесправно изградените градби, кој е вратен...

  Македонија9 часа

  Ѓуровски: Руските разузнавачки служби имаат продор на Балканот и во Северна Македониja

  Професорот по безбедност, Марјан Ѓуровски, истакна дека Руската Федерација го искористила неснаоѓањето на Европската Унија и притоа си создала простор...

  Македонија11 час

  Пендаровски: Ќе го потпишам указот доколку Собранието повторно го изгласа законот за дивоградбите

  Претседателот Стево Пендаровски истакна дека доколку законодавниот дом го изгласа втор пат законот за постапување по бесправно изградени објекти, тој...