Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Европа7 минути

  (Видео) Драматични снимки од спасување на пилот на Ф-16 кој се урна во Франција

  Француските екипи за итни случаи спасија пилот на белгиски Ф-16, кој утрово откако се катапултирал, паднал на далновод. Воениот авион...

  Економија2 часа

  Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

  Генералниот директор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се...

  Црна хроника3 часа

  Тешко повреден основец кој паднал од прозорец на училиште во Велес

  Во велешката полиција на 18  септември пријавен бил инцидент што се случил во основното училиште „Панко Брашнар“. Според пријавата, при...

  Спорт4 часа

  Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

  Поранешниот кошаркар, Јорданчо Давитков е сменет од селекторската функција во машката македонска сениорска кошаркарска репрезентација. Тој откако денеска доби официјалниот...

  Македонија4 часа

  Персонализираната „Скопска“ траела само 4 години, граѓаните мора да ја заменат на свој трошок

  Граѓаните што поседуваат персонализирана картичка „Скопска“ за возење со автобусите на ЈСП ќе мора да ја заменат со нова ако...