Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Свет5 часа

  (Видео) Макрон ги отстрани израелските полицајци од црква во Ерусалим

  Францускиот претседател Емануел Макрон ги исфрли припадниците на израелската полиција од црквата „Света Ана“ во стариот дел на Ерусалим, која...

  Македонија7 часа

  Македонија на 77. место според индексот на демократија, во категорија „хибридни режими“

  Македонија се наоѓа на 77. место, според најновиот индекс за демократија за 2019 година, во којшто се анализирани 167 држави....

  Свет7 часа

  (Видео) Огромни пенливи бранови ги поплавија улиците во Шпанија, има и мртви

  Огромни, пенливи бранови ги поплавија улиците во голем број градови во Шпанија, каде беснее зимската бура наречена Глорија, која досега...

  Македонија10 часа

  Царовска: Идниот месец секој пензионер ќе добие за 700 денари повисока пензија

  Јануарската пензија што ќе биде исплатена во февруари ќе биде 700 денари повисока за секој пензионер. Ова го изјави вицепремиерката Мила...

  Црна хроника10 часа

  Фатен 20-годишен крадец кој ограбил четири куќи и маркет во Шуто Оризари

  Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило шест тешки кражби во Скопје....