Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Регион10 часа

  Косово покрена нова трговска војна со Србија

  Косовската влада го забрани увозот на стоки од Србија, доколку во документите не стои „Република Косово“, објави Приштина во неделата,...

  Европа13 часа

  Во изолација во Германија се 160 лица кои присуствувале на приватни собири

  По неколку приватни собири што предизвикаа ново жариште на епидемијата на коронавирус во германскиот град Готинген, околу 160 луѓе ќе...

  Црна хроника16 часа

  Приведени две лица кои од возило пукале кон стражарницата во касарната во Прилеп

  Синоќа во Полициската станица Прилеп било пријавено дека од патничко возило со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33), а...

  Македонија16 часа

  Вулин ја критикува Шекеринска: Ако иконографите се неважни, што не се фотографирала под кукаст крст

  Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја критикуваше својата македонска колешка, министерката Радмила Шекеринска, за фотографијата со симболите на ОВК...

  Македонија17 часа

  Арсовски: Несериозно и морбидно е да се зборува за избори на 5 јули

  Фиксираниот датум за избори на 5 јули кога би се случиле изборите не само што е несериозно туку е морбидно,...