Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија4 минути

  Дескоска: Згрозена сум и најостро го осудувам физичкиот инцидент во затворот

  Згрозена сум и најостро го осудувам вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ Затвор – Скопје, напиша на нејзиниот...

  Македонија32 минути

  Костов: Јанакиески нема повреди, во затворот ќе биде под надзор на доктор

  Директорот на болницата „8 Септември“, Христијан Костов, изјави дека кај ексминистерот Миле Јанакиески не биле евидентирани никакви повреди по инцидентот...

  Македонија56 минути

  Костадинов: Сценаристи на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, во врска со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари обвини дека се работи за сценарио...

  Македонија3 часа

  Му се слоши на Никола Митревски – Кољо, брзата помош дојде во судот

  На рочиштето за крвавиот четврток му се слоши на обвинетиот Никола Митревски – Кољо, при што претседателката на судечкиот совет,...

  Македонија3 часа

  Нинџа: 27 април да биде поука за идните генерации, политиката да не си игра со чувствата на народот

  Жалам за настанот што се случи на 27 април во Собранието, жалам и за последиците и за секој повреден. Ова...