Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија8 минути

  На Табановце се чека околу половина час за влез во земјава

  На Граничниот премин Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути, соопшти Автомотосојузот на Македонија. На останатите граничните...

  Свет1 час

  Отворена плажата во Фукушима, осум години по нуклеарната катастрофа

  Отворена е плажата Китаиѕуми во близина на нуклеарната централа Фукушима 1, за првпат по нуклеарната катастрофа која се случи во 2011 година....

  Црна хроника2 часа

  Маж од велешкиот затвор со трактор прегазил друг осуденик

  Вчера нападне од Казнено-поправната установа Идризово – отворено одделение Велес, било пријавено дека осуденикот Д.М.(38) од селото Бузалково, управувајќи трактор во...

  Македонија4 часа

  (Видео) Арсовски: Заев ги крие Кики и Фрики зошто веројатно рекетирале со негова дозвола

  Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари,...

  Европа6 часа

  Шпанската полиција пронашла мумифициран фетус во тоалет на авион

  Шпанската полиција на 3. јули пронашла мумифициран фетус скриен во тоалет на авион кој на аеродром во Мадрид слетал од...