Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија30 минути

  Спасовски најави намалување на казните за сообраќајни прекршоци

  Потпретседателот на СДСМ и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на граѓанската трибина во Кичево најави дека наскоро ќе следува...

  Европа35 минути

  ЕУ: Ирското Море ќе биде граница после брегзит

  Функционери од Европската Унија кои имаат пристап до информациите за преговорите за брегзит велат дека најголемата препрека за постигнување договор...

  Спорт2 часа

  Леброн на страна на Кинезите – менаџерот на Хјустон не бил „доволно едуциран“

  Леброн Џејмс смета дека генералниот менаџер на Хјустон рокитс, Дерил Мори „не бил доволно едуциран“ пред на Твитер да ја...

  Свет3 часа

  Столтенберг: Загрижен сум за последиците од турската операција во Сирија

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази загриженост за последиците од офанзивата на Турција во северна Сирија врз борбата против...

  Европа4 часа

  Пучдемон протестираше во Брисел

  Поранешниот лидер на Каталонија, Карлес Пучдемон, денеска во Брисел им се придружи на поддржувачите на каталонската независност кои протестираа пред...