Контакт

Актуелно

Свет2 часа

ЕМА ја одобри вакцината на „Модернa“ за деца над 12 години

Вакцината против коронавирус од американскиот производител Модерна може да се инјектира и на деца и адолесценти на возраст од 12...

Црна хроника3 часа

Дете пукало со ловечка пушка, го застрелало братучедот

Дете со ловечка пушка на неговиот татко, застрела друго дете во Крушевско. Повредениот, кој е негов братучед, е итно донесен...

Регион5 часа

Србин дивеел со „бмв“ во Будва, меѓу прегазените пешаци и двајца охриѓани

Двајца македонски државјани се повредени во Будва кога 20-годишно момче со автомобил прегазило шестмина пешаци, пренесува весникот „Вјести“. Повредени се...

Македонија7 часа

Министерството за здравство: Вчера се вакцинирани рекордни 19.274 граѓани

Прва доза вакцина вчера примиле 6.385 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале рекордни 19.274 граѓани. Во државата вкупно се аплицирани...

Македонија7 часа

(Видео) Обвинителството незадоволно од ослободителната пресуда за апсењето на Љубе Бошкоски

Со ослободителната пресуда за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, и припадниците на „Алфи“ се остава впечаток дека начинот на апсење...