Контакт

Актуелно

Европа8 часа

Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или...

Европа8 часа

(Видео) Возило удри во тераса пред ресторан во близина на Париз, има повредени

Возило удри во тераса пред ресторан во градот Фонтејнбл, во близина на Париз, при што беа повредени неколку лица. На...

Регион8 часа

(Видео) Протести во Белград -антиваксерите на улица, полицијата гаѓана со јајца

Стотици граѓани протестираа низ улиците на Белград против вакцинацијата и ковид мерките извикувајќи навреди кон претседателот Александар Вучиќ и премиерката...

Свет10 часа

Талибанците ги исклучија девојчињата од средно училиште во Авганистан

Талибанската влада во Авганистан објави дека засега само момчиња ќе посетуваат средни училишта, а професорите ќе бидат исклучиво мажи. Во...

Свет11 час

Папата до бискупите: Слушајте ги жртвите кои биле сексуално злоупотребени од свештениците

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, ги повика европските бискупи да ги слушаат жртвите кои сексуално биле злоупотребувани од свештениците...