Контакт

Актуелно

Црна хроника3 часа

Малолетно девојче прегазено во скопски Аеродром, пренесено е во болница

Малолетно девојче е удрено вечерва од возило на булевар „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром. Девојчето е пренесено...

Македонија4 часа

Жирафата Флопи угиналa како резултат на агресивен карцином кој метастазирал и на белите дробови, соопшти ЗОО Скопје

По добиените официјални резултати од обдукцискиот протокол за угинувањето на жирафата Флопи, од ЗОО Скопје соопштија дека врз основа на...

Македонија4 часа

Првото селфи на слобода, објави Боки 13

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија од пред Соборниот храм во Скопје. На социјалните мрежи напиша дека ова...

Економија4 часа

Доколку има потреба, ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените, вели Бектеши

Според министерот за економија Крешник Бектеши, мерките ги даваат своите резултати во делот на зачувување на животниот стандард. Во случај,...

Европа6 часа

Тис: Доколку избие војна во Европа, ќе се браниме со камења

Очајот во европските метрополи кога станува збор за воено индустриското производство само расте, анализираат медиумите во регионот. Според написите, европските...