Контакт

Актуелно

Свет8 часа

Путин најави отворање на архивски центар за Втората светска војна

Рускиот претседател Владимир Путин вети дека ќе отвори центар за архивски документи за Втората светска војна.         „Ќе ги затвориме...

Спорт8 часа

Прекрасниот гол на Пандев недоволен – Рома триумфално низ Џенова (видео)

Горан Пандев уште еднаш покажа дека е мајстор на фудбалскатa игра со убав гол за неговата Џенова, но на Грифоне...

Свет10 часа

(Видео) Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите во Хонг Конг

Полицијата со солзавец ги растера стотици демонстранти, кои во парк во Хонг Конг повикуваа на демократски реформи и осуда на...

Свет11 час

Израел гради подземен систем за одбрана на границата со Либан

Израелската војска соопшти дека започнала со изградба на подземен систем за одбрана долж северната граница со Либан, за да ја...

Регион11 час

Амфилохие : Законот за слобода на вероисповед е срам за Црна Гора

Литиите не се политички собири, рече митрополитот црногорско-приморски Амфилохие, додавајќи дека нема да прифати преговори за спроведување на Законот за...