Контакт

Актуелно

Европа1 час

На холандските лични карти ќе нема категорија за пол

За неколку години на холандските лични карти веќе нема да се наведува полот на граѓаните, а министерката за образование, култура...

Свет2 часа

(Видео) Вознемирувачка снимка се појави на интернет, автомобил покоси демонстранти во Сиетл

Две жени се сериозно повредени утрово во Сиетл кога автомобил удрил во мала група демонстранти на затворен автопат, соопштија властите....

Регион4 часа

Во Србија 325 новозаразени и 8 смртни случаи, донесена одлука за затворање на џамиите

Вo последните 24 часа, во Србија се регистрирани 325 нови случаи на инфекција со коронавирус, а починаа осум лица. Како...

Регион4 часа

Белградската „Арена“ станува ковид-болница

Од понеделник спортската „Арена“ ќе се користи како ковид-болница во која ќе има 500 болнички кревети и сите услови за...

Црна хроника5 часа

Нападнати и малтретирани малолетници во училишен двор во Скопје

Синоќа во 20,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во круг на училиште на ул. „Призренска“, дошле три непознати...