Контакт

Актуелно

Регион5 минути

„Танјуг“: Во февруари ЕУ ќе ја претстави новата методологија за проширување

Европската Комисија би требала предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари,...

Свет59 минути

Уапсени 23 лица за шверцување 10.000 мигранти во Велика Британија

Во Франција и Холандија уапсени се 23 лица осомничени за шверцување околу 10.000 мигранти, кои во ладилници биле пренесувани во...

Економија2 часа

Украина сака Германија да управува со нејзините железници во рок од 10 години

Украина планира своите железници да ги отстапи на „Дојче бан“ на десетгодишно управување, изјави денеска украинскиот премиер Алексеј Гончарук за...

Економија2 часа

Швајцарија во чест на Ајнштајн го искова најмалиот златник во светот

Швајцарија искова толку мал златник што треба да се гледа од многу блиску за на него да се забележи ликот...

Свет3 часа

Вакцината против корона вирусот ќе пристигне најмалку за една година

Развојот на нови вакцини против корона вирусот ќе трае најмалку една година, објави Глобалниот сојуз за вакцини и имунизација (ГАВИ)....