Контакт

Актуелно

Свет23 минути

Барањата за венчавки во Вухан се зголемени за 300 отсто

Жителите на Вухан, кинескиот град кој беше во изолација цели 76 дена и каде што за прв пат беше регистриран...

Македонија38 минути

(Видео) Листа на институции и упатство како да побарате дозволи за движење

Владата информира кои институции даваат дозволи во услови на ограничено движење на граѓаните на целата територија на државата и за...

Европа56 минути

Конте: ЕУ ризикува пропаст доколку не им помогне на земјите-членки

Италијанскиот премиер Џузепе Конте смета дека Европската унија ризикува да пропадне како проект поради кризата со коронавирусот. Тој во интервју...

Македонија1 час

Сончево и топло со температура до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во...

Регион13 часа

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека син му Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во...