Контакт

Актуелно

Македонија11 час

Во Битола се санираат штeтите предизвикани од попладневниот пороен дожд

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени...

Европа11 час

Стапија на сила контроверзните измени на рускиот Устав

Промените во рускиот устав, вклучително и амандманот што ќе му овозможи на претседателот Владимир Путин да управува со земјата до...

Европа12 часа

Сибирски тигар уби чуварка во зоолошката во Цирих

Женка од видот сибирски тигар убила 55-годишна чуварка во зоолошката градина во Цирих, соопштија властите. Спасувачките екипи не можеле да...

Регион13 часа

Романија на второ место во Европа по бројот на смртни случаи во последните 24 часа

Трет ден по ред повеќе од дваесет луѓе починаа како резултат на инфекција со коронавирус во Романија. Денеска се регистрирани...

Европа15 часа

На холандските лични карти ќе нема категорија за пол

За неколку години на холандските лични карти веќе нема да се наведува полот на граѓаните, а министерката за образование, култура...