Контакт

Актуелно

Економија10 часа

Со 50,1 милион евра од Европската инвестициска банка ќе се поддржат малите и средните претпријатија

50,1 милион евра од Европската инвестициска банка ќе се пренаменат за поддршка на малите и средните претпријатија, одлучи Владата на...

Македонија12 часа

ССНМ и ЗНМ: Отпуштањето новинари не смее да биде прва мерка за справување со кризата

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро ја осудуваат одлуката на...

Европа12 часа

Нови 727 смртни случаи во Италија за 24 часа

Во Италија од коронавирус починаа 727 луѓе во последните 24 часа. За едно деноноќие пријавени се 4.782 нови случаи на...

Регион13 часа

Србија ги затвора обложувачниците, казината, вежбалниците, фризерските салони…

Српската влада донесе нови мерки во борбата со ширењето на коронавирусот. „Танјуг“ пренесува дека Владата донела одлука за затворање на...

Свет14 часа

НАТО ќе испорача медицинска помош за сојузниците

НАТО ќе ја забрза испораката на медицинска помош на сојузниците кои се најмногу погодени од вирусот, изјави генералниот секретар на...