Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Арменд Арслани од ДУИ e нов заменик-министер за здравство

Со 62 гласа „за“ и 17 „против“, Собранието го назначи Арменд Арслани од ДУИ за нов заменик-министер за здравство. Арслани...

Македонија2 часа

Во Битола почувствуван земјотрес со епицентар во Грција

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени и епицентар во соседна Грција, на 125 километри јужно од Скопје, беше регистриран...

Економија2 часа

Ангеловска: Буџетот за 2020 ќе им овозможи на младите да покажат повеќе од потенцијалот

Со буџетот за 2020 година се инвестираат највисоки средства досега за човечки капитал, односно: здравство, образование и социјална заштита, нагласи...

Свет3 часа

Напаѓач со опасна хемикалија испрскал 51 дете во градинка во Кина

Во градинка во југозападна Кина повредени се 51 дете и тројца воспитувачи откако напаѓач ги испрскал со натриум хидроксид. Кинеската...

Црна хроника5 часа

Рачна бомба пронајдена во ѕидовите од стара куќа во Тетовско

Шеест и тригодишник од тетовското село Ѓермо пријавил дека додека изведувал градежни работи за уривање стара куќа, во еден од sидовите...