Контакт

Актуелно

Спорт5 часа

Германски тинејџер почина по тепачка на младински фудбалски турнир во Франкфурт

15-годишен младински фудбалер на тимот на ЈФЦ Берлин почина во болница по напад од еден член на академијата на францускиот...

Црна хроника5 часа

Товарно возило изгубило контрола, ја пробило оградата и паднало во реката Вардар, информира ЦУК

Секторот за операции и координација на ЦУК, информира дека околу 18:00 часот товарно возило, движејќи се на регионалниот патен правец...

Македонија6 часа

Мицкоски: Пендаровски и Ковачевски се „киднапирани“ од ДУИ

„Имаме власт која е во распаѓање, тотална анархија во институциите. Премиер кој наутро си пишува оставка и вели доста е,...

Македонија8 часа

Макрон: Франција сака да ја види Северна Македонија успешна и интегрирана во ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствуваше и министерот за...

Регион9 часа

Месиќ: Не гледам вистински лидери во ЕУ, земјите од Западен Балкан на непотребно долг пат до членство

Поранешниот претседател на Хрватска, Стипе Месиќ, денеска во Скопје изјави дека сите земји од Западен Балкан се на непотребно долг...